Media

Od 2016 roku piszę teksty o kuchni polskiej dla anglojęzycznej odsłony wspaniałego portalu Culture.pl. Szczególnie fascynuje mnie kuchnia amerykańskiej Polonii, o której pisałam m.in. tu i tu.

Profil na Culture.pl (kliknij, by przeczytać wszystkie moje teksty)

Michał Oleszczyk zaprosił mnie do rozmowy o filmie Diner w jego wspaniałym podcaście Spoilermaster:

Portalowi Strona Kuchni opowiedziałam o diecie amerykańskich prezydentów: czytaj tu.

W TVP opowiadałam o mięsie i jego braku w kuchni polskiej (kliknij tu, żeby obejrzeć).

W audycji Beaty Kwiatkowskiej „Sztuka jedzenia” w radiowej Czwórce regularnie dzielę się historycznymi anegdotkami, na przykład tu i tu.

Ponadto publikowałam m.in. w:

Kukbuk. Podróże i design

Vogue.pl („Najlepsze restauracje wegańskie świata”, „10 najlepszych wegetariańskich restauracji w Polsce”, „Dieta dla naszej planety”)

Lente – Magazyn Śródziemnomorski („O roślinach strączkowych”, „Żołądek i serce”, “Antonio Carluccio. Ojciec chrzestny”, “Z Jerozolimy do Londynu. Ambasador Yotam Ottolenghi”)

Cookmagazine.pl („Grzyby – polski skarb”, „Kalafior – nie tylko z bułką tartą”, „Szparagi – kilka tygodni przyjemności”, „Jadłonomia czyli jak rozkręcić pozytywną modę”, „Ottolenghi w podróży do Jerozolimy”, „Tradycje kulinarne Korei”, „Desery z fasoli i ryżu – Japońskie słodycze”, „Weekendowa uczta Katie”, „Świat jest ogrodem – Dzika kuchnia”).

Zapraszam też do wysłuchania wykładu o historii wegetarianizmu, który poprowadziłam na moim fanpage’u:

„Poeci otrąb i dyni” – o początkach wegetarianizmu

Krótkiej opowieści o filmie „Uczta Babette” nagranej na zaproszenie Kinoteatru Zdrowie w Sokołowsku w ramach cyklu #zdrowiedlacannes

Oraz spotkania na temat związków jedzenia, kina i seksu w ramach serii Psychocosmetology Aperitivo: